• Kurseni 29%

Guida e Selanikut


Cmimi i mëparshëm: 125.00  

89.00

Ju kurseni: 36.00 (29%)
Guida-Selanikut
+

KJO PAKETE ESHTE E VLEFSHME JASHTE SEZONIT

NGA MUAJI TETOR DERI ME NE FUND PRILLI

 

Guida  Selanik

Kosto e personit 90 Euro

Dita e pare – Nisemi nga Tirana  ne oren 06.00. Pas nje udhetimi prej rreth 2 oresh bejme nje ndalese ne Librazhd . Do rinisim udhetimin tone drejt qytetit te Korces dhe me pas drejt pikes kufitare te Kapshtices. Pas procedurave kufitare, i drejtohemi Selanikut ku mendohet te mberrijme rreth ores 15 . Akomodimi ne hotel dhe me pas  sipas deshires rekomandojme nje xhiro panoramike ne  qendren te Selanikut ku dhe do te kemi mundesine te shijojme edhe kafete e famshme te Paralia (Buzedetin) , kthim neRestorant  darka  sipas menuse dhe pas darke kemi rezervuar nje nga buzuket me ne ze te Selanikut.

Dita e dyte – Pas mengjesit ne hotel fillojme viziten tone panoramike te qytetit te Selanikut. Selaniku eshte qyteti i dyte i Greqise per nga madhesia, ekonomia, tregtia dhe jeta politike. Vizita jone fillon me : Muzeun Arkeologjik te Selanikut ku keni mundesi te njiheni me vlerat arkeologjike. Me pas vazhdojme me Kullen e Bardhe ne sheshin qendror te qytetit e ndertuar ne shekullin e XV, eshte nje monument dhe muze. Vizite ne Kishen e St. Sofia dhe Kishen Bizantine te St. Demetrios. Kohe ne dispozicion per dreken e cila eshte  2 ore ne dispozicion . Me pas do te shkojme ne qendren tregtare Cosmos koha ne dispozicion deri m e19 .00 . Kthim ne restorant per darken sipas menus se dites  .Perseri  mbremje e lire ne qytetin e Selanikut.

Dita e tretPas mengjesit “open buffet” ne hotel,  Me pas dita e lirederi ne ora 12.00,me pas nisja tek Kulla e bardhe  per tu nisur ne drejtim te Kastorias . Kastoria eshte e pozicionuar ne veri te Greqise, në bregun perëndimor të liqenit të Orestiada, një luginë të rrethuar me male gelqerore. Kastoria si nje qytet i lashte eshte i mirenjohur per shume kisha bizantine, ka nje arkitekturë e brendshme qe daton nga periudha otomane, Dreken sipas deshires , rekomandojme buze liqenit te Kastoria. Ndalesa e rradhes do te jete ne kufirin e Kapshtices ku do te kryhen procedurat kufitare. Opsion per kafe ne Pogradec ose Librazhd, dhe me tej serisht drejt Tiranes.Vone ne darke ne tirane dhe ketu do te jete edhe fundi I  sherbimit  udhetimit  tone.

Perfshihen:

1) Udhetimi me autobus vajtje-ardhje

2) Hoteli me 3 yje (per 2 nete 3 dite)  Mengjeset dhe darkat gjate qendrimit.

3)Guide  vendase nga agjensia .

4) Siguracioni shendetit ne udhetim .