• Kurseni 25%

Prishtinë


Cmimi i mëparshëm: 60.00  

45.00

Ju kurseni: 15.00 (25%)
Prishtinë
+

Prishtine

 

Dita e pare

Nisja nga Tirana ne drejtim te  Prishtine  . Takimi me grupin dhe nisja me autobuz komod drejte pikes kufitare te Kalimashit nepermjet rruges se Kombit. Pas  praktikave kufitare, nisja drejte  qytetit  te Prishtines. Gjate rruges do te ndalohet per kafe, sipas kerkeses. Pasdite mberritja dhe akomodimi ne hotel. Me pas vizite  turistike ne qytet.

Prishtina - Pikat kryesore , per t`u vizituar:

Statujen e Gjergj Kastriotit – Skenderbeut

Muzeu Kombetar - zone e trashegimise kulturore, sipas UNESCO-s

Teatri Kombetar

Statuja e Nene Terezes

Zonen Universitare dhe shenjen Kolosale  “NEWBORN” –  te ndertuar per perkujtimin e Pavaresise se Kosoves

Biblioteken publike kombetare

Darka ne hotel. Pas darke, ne menyre te organizuar  me muzike.

 

Dita e dyte

Pas mengjesit ne hotel. Nisemi drejt qytetit te Prizrenit, ku do te bejme dhe ndalesen e pare, per kafe ose dreke, (Opsionale). Me pas shetitje ne kembe, mbasi nuk lejohet parkimi i autobuzit ne qytet.

Prizreni - Pikat kryesore , per t`u vizituar:

Muzeu i Lidhjes se Prizrenit

Hamami i prizrenit, nje banje e vjeter turke.

Pazari i vjeter, Carshia e vjeter e Prizrenit

 

Ne vijim, nisja drejt pikes kufitare. Pas praktikave kufitare i drejtohemi qytetit te Tiranes.

 

Cmimi 45 euro / person  1 NATE  DHE 2 DITE Per Studentet 

Cmimi 65 euro / personi 2 NETE DHE 3 DITE

Ne pakete perfshihet:

Hoteli 3* me mengjes + darke;

Shoqerues per ditet e qendrimit;

Udhetimi me autobuz komod;

Guida sipas programit .

 

Faleminderit qe zgjodhet te udhetoni me Ne !